Arduino kütüphane sorunu
  • Herkese kolay gelsin. Ben bulaık mantık kullanarak dc motor hız kotrolü sağlamak istiyorum. Hazır olan fuzzy kütüphanesini kullanarak bir bulanık mantık oluşturdum giriş olarak eğim ve viraj açısını alıp hız çıkışı veriyor. Benim sorunum şu mpu6050 qtr-3rc sensörlerini ayrı çalışmalarda yazarak çalıştırdım. en son tüm kodları birleştirmeye geldi bulanık mantık kodlarına sensör kodlarını ekledim ve bulanık mantık çıkışı örneğin eğim:2 viraj:3 iken hız çıkışı 230 veriyordu sensör kodlarını ekledikten sonra 0 vermeye başladı. sensör kodları sildim örneğin bir tane sensörün kütüphanesini eklediğim an bulanık mantık 0 çıkışı veriyor. fuzzy kütüphanesi harici sadece kütüphane eklememle çıkış bozuluyor bunun sebebi nedir ?
  • Çakışıyor olabilir , arka planda dataları izleme şansınız var ise Serial ekran da debug yapmaya çalışın

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.