nodemcu çalışmayı bırakıyor
  • merhaba öncelikle;
    nodemcu ile , yereldeki bilgisayarıma kruduğum mysql server 'a , php dosyaları ile veri kaydediyorum. daha sonra da kaydettiğim verileri yine nodemcu üzerinden okuyarak gpio pinlerinden çıkış sağlıyorum.

sistem sorunsuz çalışıyor ancak1-2 dk sonra 30 sn çalışmayı bırakıyor.30 sn den sonra tekrar çalışmaya başlıyor.
    sanırım nodemcu hafızasından kaynaklı bir sorun , öyle de olmayabilir nasıl çözeceğimi bayadır araştıyorum bulamadım.
    client.fush (); yapıyorum her php dosyasını get ile gönderdikten sonra ancak yine çözülmedi.

yardımcı olabilir misiniz? (not: kodların içinde delay komutu hiç kullanılmadı.)
  • pc tarafındaki sunucu uykuya geçiyor olabılır o ayarlara bır bakın
  • hocam tekrar merhaba. sunucu bilgisayarım daki mysql bağlantılarımı kontrol ettim.
    bir sorun gözükmüyor.nodemcu çalışmayı bıraktığında sunucu bilgisayarımdaki mysql le el ile paramatre göndererek veri yazıp güncelleyebiliyorum.
    sorunu kesinleştirmiş oldum böylelikle kullandığım esp8266 nodemcu lolin çalışmayı bırakıyor mysql ile bir sorunu yok sanırım.
    bir de test ettiğime göre kodların en sonuna delay(1500); yaptığımda nodemcu 4-5 dk sonra çalışmayı bırakıyor daha az ya da hiç delay koymadığımda ise 15-20 sn sonra çalışmayı 30 sn bırakıp tekrar çalışmaya başlıyor.
    timeout vs. araştıryorum ama henüz çözümünü bulmuş değilim.

cevabınız için teşekkür ederim bu arada. :)
  • eskıden web sunucular trafık olmayınca uykuya geçerlerdi bir kaç kez sayfaları refresh ettiğinde uyanmaya başlardı standart ayarları böyleydı sonra bunu confıglerınde ayarlayıp bu uyku işini çözmüştüm hangi ayardı hatırlamıyorum ama

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.