Yeni Başlayanlar
  • Değerli Arduino Türkiye Ekibi,
    Saygılar...
    Şimdi kafamda birkaç soru var ve gerçekten bir yanıt bulmam gerek. Arduino, dnyArduino ve dnyPic aralarında ne fark var, hangisi kimlere göredir lütfen cevap verin, yeni başlıyorum hangisini neden almalıyım ?
  • Arduino uno, Arduino mega vs diye gider, bunlar geliştirme kartlarıdır,
    dnyArduino(Atmel denetleyici) ve dnyPic(Pic denetleyici) geliştirme setidir, yukarıdakilerin üzerine sensör bağlanmış halidir ve kullanımı daha kolaydır.
  • dnyPıc arduıno işlemcilerden farklı bir işlemci içerir arduınodan farklı bır şekılde programlanıyor.
    yeni başlarken kendinizi yoklayın ben sadece ornek kodu yukleyeyım çalıştırayım dıyorsanız bu tıp sıstemler kolaylık sağlıyor denebılır modulun veya baglantının ne oldugu konusunda bir fıkrınız olmaz hazır bırseyı calıstırır ve ornek program uzerınde ufak tefek degısıklıklerle ılerlersınız. gercek DIY kendın yap kulturu ıle alakası olmayan bır yapıdır. kıtın ıcınde hersey oldugu ıcın sadece kod yuklemeyı geliştirir denebılır algorıtma geliştirme sorun cozme konusunda ılerleme saglamaz.

bir sıstem ne kadar az ve sade ıse sızın kendı kendınıze bır seyler bulmanıza geliştirmenıze olanak saglar.

hazırcı bır tıp ısenız tam sız gore bu kıtler tum hazır programları tek tek yukler calıstırırsızın ve 1 hafta sonra bır daha yuzune bakmazsınız
  • okoman hocama kesinlikle katılıyorum. bende başlangıçta arduino başlangıç kitabı almıştım. lakin okumaya başlayınca anladımki çnce "c " dilini geliştirmem ve ilerletmem gerek. sonrasında arduino ana board larını alarak kendi kafamdan veya çevremden gelen isteklere göre projeler tasarlamaya yöneldim.led yakma ,led saaat, LCD ekran ,dokunmatik,ekran derken şu an arduino tabanlı otomasyonlarda kullanabildiğim programlanabilir bir plc geliştirdim. orta seviye otomasyon ladder projelerini "c" dilinde kodlayarak microişlemciye yükleme yapmak gerçekden cok zevk veriyor bana,
    demem o ki ;
    hazır yapılmış sistemlerle uğraşmak tyerine o sisytemden başka nasıl yararlana bilirim diye düşünmek daha zevkli.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.