bildiğimiz mikrofon ile yola çıksak ?
  • merak ettiğim bir şey var aklımda sürekli dönüp dönüp duruyo ama bir türlü biryere yerleştiremedim bu ses tanıma modülleri haricen kendimiz arduino ya ses tanıma kütüphanesi ekleyip ve ardından bi mikrofon ile herşeyi çözemez miyiz
  • herşeyi kavramını bır açsanız. ses tanıma modullerı ile çalışanlar var forumda yaşadıkları sorunları bir görün derim. ses tanıma oyle kolay bişey oldugunu sıze kım soyledı acaba...
  • çok haklısınız ama benim bahsetmek istediğim basitlik değil maddiyattan kısmanın ayrı bir tercihi
  • ses tanıma modullerının cok başarılı oldugunu dusunmuyorum genelde cogu ıcınde kaydettıgınız /ogrettıgınız anahtar kelımelere benzer bır şey algıladıgında bir çıktı verıyor. algıladıgı ses bır kişinin söyleme şekline göremı yoksa herhangi biri söyledıgı zaman bunu da algılayacak mı gibi sorunları da çözmenız lazım bu moduller bu kadar kapsamlı değil. ses tanıma ıle bırseyler yapacaksanız rasberypi de alexsa benzeri ev assistanı olarak onu araştırın. arduıno için konuşma veya ses algılama ile zaman kaybetmeyın

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.