arduino mini pro hatası
  • arkadaşlar merhaba öncelikle böyle bir forum olduğu için çok teşekkür ederim. hemen yaşadığım soruna geçmek istiyorum. Arduino mini pro 5v 16M + Wireless NRF24L01 2.4GHz modülü bulunmakta ve bunları birleştirdim yazılım aktarmak için. bilgisayarımın usb portu okuyor ama birtürlü yazılım kısmına geldiğimde

avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
    avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x28
    avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
    avrdude done. Thank you.
    Karta yüklenirken sorun oluştu. Tavsiyeler için http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload adresine göz atabilirsiniz.

Hatası almaktayım. bunun nedenini internetten araştırıyorum ama bir türlü çözüm bulamadım

bu arada birşey sormak istiyorum kullandığım arduino mini pro 5v 16m klon ürünü öğrenci olduğum için bütçem bunlara yetti. bilgisayar ile bağlantısını kurduğumda yalnızca arduino mini pro yanıp yanıp sönüyor kendiliğinden sürekli olarak. bunda bir sıkıntısı yoktur herhalde diye düşünüyorum ama yazılım kısmında bu hatayı almamın nedeni nedir şimdi den çok teşekkürediyorum
  • Araçlardan Kart olarak /Arduino Pro or Pro Mini seçtiğinizden ayrıca yine Araçlardan bağlı olduğunuz PORT'u belirttiğinizden eminseniz eğer birde arduino da bağlı elemanları çıkartıp öyle yüklemeyi deneyin bazen arduino da bağlı elemanları kaldıracak güç USB den sağlanamadığı için yükleme yarıda kalabiliyor.
  • Arduino pro mini de bağlantılarınız doğru ise yazılım yükleniyor yazdığında reset tuşuna basıp bırakınız.
  • yükleme yaparken kullandığınız ftdi arayüzündeki voltaj jamper ını kontrol ediniz.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.