Ardunio Kart ile RS 232 çıkışlı Kantardan Veri Okuma
  • Arkadaşlar Selamlar ,

Ardunio ile ilgili daha önce hiç bir proje yapmadım sadece youtube den videolar izledim ve işime yarayabileceğini düşündüm. Yapmak istediğim proje fabrika içerisinde ki Rs 232 çıkışlı kantarları tablet yardımı ile kontrol etmek tartım sonucunu fabrika içerisinde ki başka bir yazılıma göndermek. Çıkış Rs232 olunca ve veriyi okumak istediğim cihazda tablet olunca açıkçası dönüştürücü kullanmak istemedim. Bununla ilgili farklı çözümleriniz varsa da bilmek isterim.

Bu proje ile ilgili olarak 2 soru sormak istiyorum.
    ** Ardunio endüstriyel ortam için uygun mudur ? Uzun süreli çalışmalarda hata verir mi ?
    ** Eğer değilse bu tarz başka bir kart kullana bilir miyim ?

Şimdiden cevaplar için herkese çok teşekkür ederim
  • Ardunio Kart Kullanılarak rs232 çıkışlı kantardan veri okuma için uygun kart ardunio mudur ? Bu kart endüstriyel ortamlarda kullanılabilir mi ?
  • endüstriyele uygun değil giriş ve çıkışlar ile elektrik besleme kısımlarını gerekli önlemleri tasarlayıp kurmanız lazım. hazırı var mı dersen vardır mutlaka ama değer mi almaya bilmiyorum arduıno plc diye aratınca endustrıyel plc ama arduıno gıbı programlanan urunler olması lazım.
  • Geri bildirim için teşekkürler

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.