Servoları bluetoot ses kontrol ile yada ses komut mikrofon devresi ile konum bozmadan hareket komutu
  • merhabalar arkadaşlar
    ÇOK ACİL PROJEM İÇİN ZAMANIM AZALIYOR
    arduinoya 4 tane servo bağlıcam (birbirlerinden bağımsız)
    ve bunlara mikrofon ile komut vererek örneğin '60 derece 1. servo dönsün' diyerek arduinodan 1. servonun 60 derece dönmesini nasıl sağlarım (servo 60 derece konumuna gelsin değil 60 derece donsün )
    çünkü konum tabanlı çalışırsa atıyorum 1. servo 60 dedikten sonra 1.servo 1 dersem ucunda kaşık olucak bu servonun :)
    kötü sonuçlar çıkara bilir
    bi türlü beceremedim yazılım camiasında sonuna kadar çaylağım benim için böyle 2 servolu 4-5 komutlu birşey yazarmısınız bende onun izinden isteğimi yapmaya çalışırım
  • yardımcı olabilcek biri yokmu ya
  • ses komut modullerı ıle dene dıyecegım ama o moduller aşırı pahalı ve artık uretılmıyor yada satılmıyor destegı kesıldı. seslı komut işleri için rasbery pi daha uygun bu aralar ve ek mode gerek yok ustundekı donanım yeterli. çakma alexsa yapıyorlar rasbery pi ile

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.