arduino pwm frekansı
  • Arduino'ya harici gelen kare dalga sinyali okutup, analog girişe bağladığım pot yardımıyla kare dalga sinyalin genliğini ayarlayıp, map komutuyla başka bir dijital çıkışa yönlendiriyorum, takıldığım nokta gelen sinyalin frekansının 100Hz ile 2KHz arasında değişiyor olması. sabit frekansda sıkıntım yok onu denedim ancak, değişken frekanslara bunu nasıl uyarlayabilirim ? gelen kare dalga sinyalin frekansı 300 Hz olduğunda, çıkışı 300Hz'e.. 1KHz olduğunda bunu 1Khz e ayarlamak için her defasında yazılımı mı güncelemem gerekir? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • arduino ile frekans okumak mümkünmüş buna göre programda bir değer değişikliği yapabileceğimi farkettim.. Denedikten sonra sonucu buradan paylaşacağım.
  • kare dalganızı bir portu hıgh low yaparak da halledebılırsınız biraz el işi olacak ama kodun ıcınde adc okumada olacağı ıcın gecıkmeler olacaktır. pwm frekansını değiştirin sık sık ben denemedım
  • Merhabalar ben burada frekans ile ilgili değindiğim noktalar mevcut belki yardımı olabilir.
    Manual ayarlamak yerine bir fonksiyon hazırlayıp gerekli çarpanları belirlerseniz daha iyi olabilir

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.