Bluetooth Modülü ile Telefon Takibi
  • arkadaşlar ben mesela bluetooth modülünü arduinoya bağlayacağım. onlada telefonu bağlayacağım. ve araba yapacağım. telefon nereye giderse arabada onu takip edecek bluetooth sayesinde. acil yardım lazım. yapamıyorum.
  • arduıno aldın mı bilmiyorum bıde bluetoth modul alacaksın sonra arduıno da led blink orneğını calıstırıp ugursuzlukların olmasını onleyeceksın sonra bluetooth ıle telefona baglanmayı deneyeceksın. arduınodan telefonla arandaki mesafeyi yonu bileceksınkı arduınoya baglı motor model neyse o yone dogru hareket etsin. tum bu kodları bı guzel yazıp takıldıgın yerı sorarsan bızde yardım etmeye çalışırız. hazır kodumuz yok ne yazıkkı hıc boyle bır proje yapmadık biz de senden ogrenecegız inşallah
  • @okoman peki mesafeyi nasıl ölçücek sorun o. Bluetooth modülü ölçer mi ki ?
  • Bluetooth ile mesafe ölçülmez. Mesafeyi ölçsen de hangi yönde olduğunu anlayamazsın.

Şimdi aklıma gelen bir yöntem; telefon kamera ile arabayı görerek nerede olduğunu tarif edebilir. Görmeyen birine refakat etmek gibi. Güzel bir proje olur.
  • bluetooth moduller rssi seviyesi olcer telefonun bt sinyal seviyesidir bu nekadar yakınsan o kadar deger yuksek olur. 0..100 aralığında bir değer olur ama bu sana usttekı yorumda oldugu gıbı hangı yonde oldugunu vermez bu bir çap alanın içinde oldugunu gösterır arkanda da olabılır onunde de olabılır vs vs... kamera ile görüntü tanıma işi yaş arduınoda olmaz androit ustunde goruntu tanıma yapacaksan tensorflow kutuphanesi ile yapay zeka derin öğrenme çalışabılırsın bunu yaptın mı zaten direk unv doktora mezunu oluyorsun ayda 10bine iş bulursun. belkı senın ıcın kolay yol bir IR led yakıp aracı bu IR ledin oldugu tarafa dogru cevırıp takıp etmesını saglamaya calışmak kolay olur. ama led blink yapmayı unutma oncelıkle
  • @okoman peki gps modülü ile yapılabilir mi? Bluetooth modülünün yanında
  • gps modul açık alanda çalışır ve hassasiyeti 15-30mt dir aslında, yani cep telefonunuzdan google haritaya girip açık alanda sabit bekleyin 15dk içinde konumunuz en az 100 kere farklı yerlerde görünecektir. bu gps işleticileri tarafından askeri amaçla kullanılmaması ıcın bir onlemdir. bu çözunurluk hassasiyet yeterliyse yapabilirsin tabi. kullanacağınız teknolojiyi once internetten araştırın derim.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.