ARDUİNO Mega 2560 kod yükleme hatası
  • Arduino mega klon kullanıyoruz.Okulda proje yapıyoruz.
    Taslak yüklenirken hata oluştu yazıyor.Hata bu şekilde.Nasıl düzeltebiliriz?

Çalışmanız programın 8724 bayt (3 %) saklama alanını kullandı. Maksimum 253952 bayt.
    Global değişkenler belleğin 974 byte kadarını (11%) kullanıyor. Yerel değişkenler için 7218 byte yer kalıyor. En fazla 8192 byte kullanılabilir.

Taslak yüklenirken bir hata oluştu
    avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
    avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer
    Taslak yüklenirken bir hata oluştu
  • arduınoyu gormuyor yada bootloader bozulmuş
  • bu sabah 2 defa yükledim sorun çıkmadı ama sonra yine hata verdi

avrdude: ser_send(): write error: sorry no info avail
    avrdude: stk500_send(): failed to send command to serial port
    avrdude: ser_send(): write error: sorry no info avail
    avrdude: ser_recv(): read error: Erişim engellendi.
  • Kod atarken reset butonuna basılır tutar mısınız , yükleme aşamasında.
    Aygıt yöneticisi görebiliyor musunuz?
  • sorunu kısmen çözdüm.
    Arduino mega klon olduğu ve devre çok giriş çıkışlı olduğu için çabuk ısınıyor sanırım.
    1-2 saat dinlendirdikten sonra kod yüklemesi yapabiliyorum.
  • Bu sorunu çözmek için orjinal arduino mı kullanmaliyız?
  • Böyle bir sorun ben daha önce karşılaşmadım hocam , kulağa da çok mantıklı gelmedi , ısınması bir problem neticede , ilerleyen safhalarda devreniz zarar görebilir.
    Ne tarz elemanlar kullanıyorsunuz , yüksek akım gerektiren elemanları harici mi besliyorsunz?
  • hocam otopark projesi yapıyoruz.arduino mega,2 tane mesafe sensörü,2 tane servo motor,2 tane 5110 ekran,4 led,4 ldr, 6 direnç kullanıyoruz.
    Bilgisayara bağlıyorum kod yüklüyorum ,2-3 yüklemeden sonra hata vermeye başlıyor.
  • Servo motorlar , sg90 servo motorlar mı (mavi plastik olan) ? dilerseniz onların beslmesini ayrı da yapabilirsiniz.Ancak bir ısınma söz konusu olacak bir durum yok diye düşünüyorum.
  • bu problemi bende yaşadım. bir dijital pini low yapıp reset pininde arduinoyu resetletiyordum. Haliyle o pin resete bağlıydı. o Bağlantıyı sökünce yükleme tamamlandı. Ardından o bağlantıyı yeniden yapıp resetleme butonunu bağlantısını tekrar sağladım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.