c# ve arduino haberleşmesi

• öncelikle iyi akşamlar dilerim. Ben mekatronik Mühedisliği son sınıf öğrencisiyim. Bitirme tezimde 3 eksenli cnc routerın dc motor ile arduino devre kartıyla programlamasını yapmaktayım.Bu kodlamayı yaparken c# üzerinde arayüz oluşturup arduino ile haberleştirmesini yaptım. Fakat içinden çıkamadığım bir konu oldu. Yardım ederseniz sevinirim. c# da serial port üzerine bir değişken yazdırıyoruz ve bu değişkene göre if else komutuyla arduinoda ona göre işlemler yaptırıyoruz. Fakat ben c# da textboxa bir convert.toınt komutuyla program çalışırken bir int tipi değer yazsam bu komut ile arduino yu nasıl haberleştirebilirim. mesala elimde bir dc motor var ve bu dc motorun 20 saniye çalişmasını istiyorum. c# arayüzde textboxa 20 yazdığımda arduinoya bunu nasıl algılatabilirim. işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim.
    Saygılarımla
  • serial port üzerinden 20verisini göndereceksiniz , gönderdiğiniz verinin süre olduğunu belirten önüne belki t ifadesi koyulur t20 diye veri gider , 20yi alırsınız arkada bir timer içerisinde saydırırsınız ve çalıştırırsınız.
    İncelemeniz gerekenler şunlar
    arduino timer kullanımı , seriport kesmesi

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.