Tübitak projemiz için
  • Arkadaşlar merhabalar. İstanbul(And) bölgesinde 35 katılımcı içinden seçilen 9 projenin biri bize ait. Projemiz enerji veririmliliği üzerine kurulu ve pratikte de gerçeklik vaat ediyor. Yarışmanın ikinci elemesinde sunum için kullanacağımız bir düzenek var ve bir küreyi bir rampa üzerinden yuvarlamamız ve iki nokta arasındaki mesafeyi kaç saniyede gittiğini bilmemiz gerekiyor. Bunu fotoselli bir kronometreyle yapmayı düşündük lakin fiyatları oldukça yüksek ve boyutu büyük. Kendimiz yapmaya karar verdik ama kodlama hakkında bir fikrimiz yoktu. İnternetteki projelere baktıysak da hepsi tek fotoselli ve tur esasına göre çalışıyor. Yardımınıza ihtiyacımız var. 2 LDR ve 2 lazer kullanarak iki nokta arasındaki süreyi ölçmek istiyoruz. Yardımınızı ve önerilerinizi bekliyoruz. Saygılar...
  • limit switch koyabilirsiniz , rampadan yuvarlandığında switche basar , bu arada ki süreyi millis ile saydırabilirsiniz.
  • Mesafe sensoru çok ucuz ama max 3 metre olcer
  • başlangic ve bitis noktalarına birer anahtar baglayin kure gectiginde anahtar devreye girsin. baslangic noktasındaki anahtar sureyi baslatsın bitis noktası durdursun. gayet basit aslinda.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.