Arduino butondan girilen komutları sırayla yaptırma
  • merhaba, arduino ile bir proje fikrim var bu projede 5 adet buton olacak. Butonlardan bir tanesi başlatma, birisi resetleme , diğer üçü ise komut verme butonları (ileri git, sağa dön, sola dön) olacak. Benim yapmak istediğim şu ilk başta komut butonlarına sırasıyla örneğin; ileri git-sağa dön-ileri git-sola dön komut dizesi verilecek ve başlat butonuna basılınca sırasıyla bu komutlar çalışacak. Resetleme butonu ile ise bu komutlar silinip yenisi yazılması için sıfırlanacak. Bunu nasıl yapabilirim. Arduino da yeni sayılırım. Bir türlü işin içinden çıkamadım.
  • buton okumayı yapabildiniz mi. forumun başında tutturulmuş linklerde sitedeki temel yazılar var oradan buton okumayı yapabilrsiniz
  • buton okutabiliyorum orda sorun yok ancak girilen komutları hafızada tutup sırayla nasıl çalıştırabilirim.
  • eeproma byte byte yazabılırsın eeproma orneklerıne bır bakın
  • Bir sayı dizisi oluşturup sırayla bu diziye yaz. Başlat deyince dizinin başından okuyup komutları yerine getirirsin. En son komut 0 (sıfır) olsun, 0 görene kadar devam edersin. Resete basınca dizi indeksini 0 yaparsın başa sarar.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.