Arduino rgb led projesi için yardım edin yeniyim.
  • Merhaba. Ben dört adet rgb ledden oluşan bir devre yapacağım. Bu ledlerin usbden güç alması gerekiyor bu yüzden arduino kullanmayı düşünüyorum. Ledlerin ikisi ortalama bir buçuk - ikişer metrelik diğer ikisinin de ortalama bir metrelik kablo uzunluğuna sahip olması gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim? Kendi üzerinde direnç olan rgb ledlerden kullanmayı düşünüyorum ama ilk kez yapacağım bunu ve nasıl olacağı ile ilgili pek fikrim yok. Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.
  • piyasada bulabılecegın akılllı rgb ledler ıle yaparsan daha ıyı olur uzaklıklar sorun olmaz. neopixel kullan.

https://www.direnc.net/neopixel-diffused-8mm-through-hole-led-5-li-paket-adafruit?lang=tr&h=e966ef65&gclid=Cj0KCQiAoY7VBRDtARIsAHWoO-KYE8vJII3kXNwIyJp8lZY5W7yrYsX54HoFkBWgMmgDtDUlxY5634waArE7EALw_wcB

bunlar rgb ama ıcınde işlemcide var bir data bacağına uygulanan seri bilgi ile istediğin rengi oluşturabılırsın.
  • Bu ledlerin 4 tanesini bir arduino nano ile usbden güç alarak kullanabilir miyim? Dördünü breadboard kullanarak ayrı ayrı kablolayabilir miyim?
  • Evet kullanabilirsiniz , 20tanesini kullanıyorum
  • Peki arduinodan kablo çıkışlarını nasıl yapıcam ve breadboard ile nasıl dört ledi bağlayacagım bununla ilgili oneri, kaynak ya da video paylasabilir misiniz?
  • Yukarıda ki gönderilen linkte kullanım kılavuzu var , biraz zahmet verip inceleme lüksünde bulunmak ister misini?
  • ledlerin +v ve gnd leri ortak, datain ve data out bacakları birbirlerine seri bağlanacak. arduınodan sadece bir pin kullanacaksın. gerısı yazılım ve senın hayalın
  • Çok teşekkür ederim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.