Bir akıllı ev projesi için liste hazırladım acil yardıma ihtiyacım var
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba;

Proje: Evin tali panosunun çıkışına bağlanacak bir akım sensöründen gelen veriler doğrultusunda bir evin aydınlatma sistemi ve bir kaç priz linyesi kontrol edilecektir.

Bu iş için ( Arduino Uno + Arduino Ethernet With PoE ) + Röle kartı + (Non-invaziv Akım Sensörü - 30A) gibi bir liste düşünüyorum ancak;

1) Arduino Ethernet With PoE devresi bir shield değil sanırım ancak tek başına da kullanılamıyor farkını anlayamadım, PoE desteği şart mı?,özellikle maliyet açısından ( ENC28J60 Ethernet Modülü + arduino uno ) düşündüm ancak ENC28J60 Ethernet Modülünü kısa sürede temin edebileceğim bir yer var mı ve bu sisteme uygun mu bilemedim.

2) Maliyeti ( Şuan yaklaşık 350 tl ) düşürmek için başka ne yapılabilir,tavsiyeleriniz var mı ve bu elemanların birbiriyle uyuşmayacağı bir detay var mı (D/A input/output gibi)

Daha önce arduino kullanmadım.

Şimdiden çok teşekkürler,

İyi çalışmalar diliyorum

• Merhaba. Arduino Ethernet with PoE(Power over Ethernet) Arduino Uno'nun ethernetli versiyonudur. Ayrıca Uno kullanmanıza gerek kalmaz. Ethernet kablosundan beslenebilir.

Maliyet düşürmek için Arduino Ethernet without PoE alın, kendiniz de Arduino uyumlu bir röle kartı(röle shield) yapın. Akım sensörü hariç 150-160 TL maliyet çıkar.
  • Çok teşekkürler ilginiz için..

Peki arduino ile bilgisayar direk ethernetten bağlanabilir mi, programlama için, böyle bir ara kablo veya çözüm var mı yoksa USB2SERIAL aparatı bu iş için şart mı?

Ayrıca uno ile yapabileceğim herşeyi ( ileride başka projelerde kullanmak için ) arduino ethernet w/o PoE ile de yapabilir miyim?Arduinho Ethernet PoE ye shield takılabiliyor mu?

Çok soru sordum biliyorum ama proje bitiminde bütün karşılaştığım problemleri ve çözümleri burada paylaşacağım :)

İyi çalışmalar..
  • Arduino ile bilgisayar ethernet üzerinden bağlanabilir. Etherneti direkt modeme takabileceğiniz gibi bilgisayara takıp, bilgisayarla aralarında kurulan lokal ağdan da internete çıkabilirsiniz. O lokal ağa internet paylaştırmanız gerekir. Programlama için USB2SERIAL gerekir.

Uno ile yapabileceğiniz her şeyi Arduino Ethernetle de yapabilirsiniz. Uno direkt USB ile bilgisayardan programlanabilirken, Arduino Ethernet'i USB2SERIAL'la programlamanız gerekir. Arduino Ethernete de shield takabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.