Arduino uno ile ethernet kablo kullanarak network aktif mi kontrol etmek
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bazı denemelerim için Arduino uno almıştım önceden pek bir şey yapamadım, yazılım kısmında çok yeniyim başlangıç seviye, yapmak istediğim bir proje var, şirkette ki ilgili ethernet kablo switche bağlımı kontrol etmek istiyoruz, sayı fazla olduğu için bunu manuel yapmak zor, ben de arduino uno kullanarak yapmayı düşünüyorum yani uno 'yu ilgili ethernet kablosuna bağlayıp ekranda aldığı ip adresini ve belirlediğim adrese yaptığı pingi görmek istiyorum, böylece o kablonun ağa bağlı olduğu anlamış olacağım, ve switch tarafından hangi kablo olduğunu basit sök tak ile bulup numaralandıracağım, kablo bulucular veya testerlar, kablo switchten sinyal aldığı için işe yaramıyor, switchleri de kapatamıyorum malum canlı bir işleyiş var.

Bunun için bir ethernet shield 'e ihtiyacım var biliyorum
    Bunun için bir lcd ekrana ihtiyacım var biliyorum

internette araştırdım youtube da var ama nasıl yapıldığına dair bir bilgi yok:

ama gerisini bilmiyorum!!

bunun için yardımcı olur musunuz? bunu nasıl yapmalıyım veya elinde hazır kod olan paylaşabilir mi?

Teşekkürler
  • Cevap verebilecek yok mu?
  • Teşekkür ederim Kontrol diyorum.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.