LM35 ile 5V Röle Beraber Çalışmama Sorunu
  • Arkadaşlar LM35 ile ortam sıcaklık değeri alınıp , belli bir sıcaklık değerinin üstünde ise 5V rölenin kontakladığı fan çalıştırılacak. Tek başına röle açma kapama yapıyor. Tek başına LM35 ölçüm yapabiliyor. Ancak her ikisini bir arada kullanınca Röle açılmıyor. Benim Tahminim karttaki 5v enerji her ikisini beslemeye yetmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
    Not: Aynı anda Arduinoya adaptör ve usb girişinden de güç verildiği halde yine aynı.
  • kardeşim rolenin üzerinde jvc vcc baglı jumper olması lazım o çıkmis olabilir birde roleye dışardan 5 v ver adaptörden gelen artiyi roleye gir gnd arduino ve roleye ortak girisi yap
  • huysuzoki bey role üzerinde dediğiniz jump er var. Onun ne ise ne işe yaradığını anlamadım.denemek için jumperı değiştirdim öyle olunca arduinonun tüm ışıkları gidiyor. Eski haline getirdim. Birde role uzerinde 250vac 10a -125vac 10a yazıyor . Bu role 250 v a kadar mı ?yoksa 125 v a kadar mı çalışıyor ?ne amacla bu ikisini ayrı yazmışlar anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim
  • 250v ac de 10A dayanır 125v ac de daha düşük olması lazım 20A gibi dayanır dıyodur o.
  • Elimdeki role linkteki gibi.ikisine de 10 a yazmislar . Aynı anda ikili roleyi çalıştırayım dedin. 1 tanesi calisabiliyor.diğeri calismiyor.ancak role üzerindeki in1 ve in2 girişlerine tek kablo ile birleştirince her iki role de çalışıyor. İn1 ve in2 girişine digitalwrite ile high değeri gönderiyorum. Girişlerden birinden elektrik gelirken diğerinden gelmiyor. Farklı pinleri de denedim. Ayrı ayrı çalışıyor. İkisi bir anda çalışsın diyince pinlerden biri sinyal göndermiyor.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQlRrXjE7LuvcRwfSzqEMJ_Gesj9wmZObTkQoO_90HgtzGRqYpK_-94Yjvq.
  • roleyı 220v 10A kadar kullanabılırsın kuru kontak kısmına 10A yuk baglayabılırsın yani.
    bu röleleri kullanan bir uyemız daha sorun yaşıyordu geçen aylarda bir turlu uyduramamıştı. hangi şemayı uyguluyorsun baglantıları bır kontrol etsenız tekrar
  • Resmini vediğin röle digitalwrite ile high değil de digitalwrite LOW ile tetiklenmesi gerek
    kodlarınızda sıkıntı olabilir

röle bağlantı harici kaynaktan veya direk arduinodan
    https://ibb.co/dvCW77

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.