Arduino ile USB Webcam'i Kablosuz Webcam Haline Getirmek
 • İyi günler öncelikle bu forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum çünkü çok tesadüfi bir şekilde buraya gelip son anda projemi çöpe atmaktan kurtuldum :)
  Öncelikle projemin çoğu kısmınının mekanik işlerini bitirmiş olup tank modeline bir uzaktan kamera ile bağlanmayı düşünüyorum. 3G ve Wireless kameralara baktım ama fiyatları beni çok aştı (birazda kendim boğuşmak istiyorum açıkcası) aklımdaki soru ben bu olayı arduino kullanarak yapabilir miyim? İnternette bununla ilgili biraz araştırma yaptım ama kafamda pek bir netlik kazanmadı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Daha bölümde 3. sınıfa yeni başladığım için bilgi eksikliğimi maruz görün. Benim bulduğum modeller:

  http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-esya-ev-aletleri/rf-alici-verici-modul-433mhz-94062289

  http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-esya-ev-aletleri/arduino-nrf24l01-2-4ghz-wireless-transceiver-mod-90891188

  http://www.dhgate.com/store/product/arduino-compatible-apc220-wireless-rf-modules/153380662.html

  Belki çok rahat bir iştir ama daha sinyal ve haberleşme alt yapım olmadığından çok bir yorum katamıyorum işin içine ama PIC projemde kullanmayı çok istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim.
  Saygılarımla...
 • Bu konuda çok tecrübeli değilim ama yüksek fps'li bir görüntü aktarmanın kolay olacağını sanmıyorum. (arduino'nun ve rf elemanlarının teknik sınırlarından dolayı)
  projenizin hedef ve yol planını iyi oluşturmanızı ve uygun donanımlarınızı seçmenize dikkat etmenizi öneririm.
 • Linklerini verdiğiniz modelleri görüntü aktarımında kullanamazsınız bunların data aktarım hızları görüntü aktarmaya uygun değil.
  Bu tür bir proje için Arduino yerine Beaglebone, Rasperry Pi gibi kartlara bakmanız daha iyi olabilir. Bunlar için sürücüsü olan USB Web camler ve wifi modüller kullanarak projenizi gerçekleştirmeniz mümkün olabilir.
 • Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.