Prize Arduino İle Devre Bağlama
  • Ben bir incubator yapacağım. Sıcaklık ve nem ölçer olacak içinde (daha önce yaptığım için buraya kadar iyi). Sıcaklık 30 C° üstü olursa açık olan akvaryum ısıtıcısını kapatacak. Ben bunu şöyle düşündüm:
    Bir röle modülü kullanmayı düşünüyorum. Bir ucu prize bağlı olacak, öbür ucu ısıtıcıya. Sıcaklık 30 C° üstü olunca bağlantıyı kesecek ve ısıtıcı durucak. 28 C° veya altı olunca da çalışmaya başlayacak. Ancak priz çok güçlü olduğu için direnç lazım olacak. Nasıl bir direnç prizin gücünü kontrol edebilir ve aynı zamanda ısıtıcıyı da çalıştırabilir ? Ve projesyonel olmadığım için güvenli bir çözüm lazım, devrenin patlamasını veya kendime elektrik çarpmasını istemem.
    Yardımlarınızı Bekliyorum..
  • zaten röle bağlayacaksın röleyi arduino tetikleyecek röle kontakları da prizi açıp kapatacak dirençin görevi ne olacak bu sistemde?
  • Priz fazla güçlü olmaz mı ?
  • Direnç olmadan 220v fazla gelmez mi ?
  • Bakın fazla elektronik bilginiz yok gibi bence siz hazır bir kart alıp sadece bağlantılarını yapın sizin için en doğrusu olacaktır

Ürün model adı W1209 çinde çok ta ucuz
  • Tamamdır ikimiz farklı şeylerden bahsetmişiz. Ben bu parçayı yeni görüyorum. Teşekkürler

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.