TP4056 İle arduino miniyi besleyebilir miyim?
  • Arkadaşlar merhabalar elimde TP4056 lityum pil şarj modülü var bununla arduino miniyi beslemek istiyorum da sıkıntı yaratır mı?
  • arduino mini modeline dikat ederek RAW pininden
    mini 3.3V modeli (3.35V-12V) arasi besleyebilirsin
    mini 5V modeli (5V-12V) arasi besleyebilirsin
  • Dostum merak ettiğim bu modül, pil şarj devresi olduğu için kullanım sırasında bana sıkıntı yaratır mı? powerbank gibi bir güç kaynağından usb vasıtasıyla tp4056 ya onun çıkışından da mini ye ulaşacak.
  • Merak ettim neden powerbanktan gelen kabloda 5V varken doğrudan arduino mini beslemek yerine ara yere tp4056 bağlayıp daha fazla enerji tüketiyorsun kabloyu doğrudan miniye bağlayabilirsin
    ha illa ki bağlayacam diyorsan bağlamadan önce tp4056 pil takılı olmayacağı için çıkış veriyor mu multimetre ile bir ölç veriyorsa niye sorun olsun ki
  • Örnek vermek gerekirse arduino uno da bulunan jack girişi gibi düşünebilirsin, miniye entegre edeceğim bu modülü ve powerbanktan aldığım usb ucu takıp çıkarabileceğim. Elimde bunlar bulunduğu için değerlendiriyorum sadece.
  • Teşekkür ederim cevabın için.:)
  • Anladim sadece USB yuvası için yanı ozaman USB yuvası tarafında +- kablo bağlama yuvaları var arduiniyu oraya bağla bu sayede tp4056 yuvası ile arduino arası koprü yaparsın pil tarafı devre dışı kalsın daha iyi olur ama gereksiz yere enerji tüketimi olacak bunu da unutma

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.