Arduino ile video kamerayı nasıl tetikleyebilirim
  • arduino kullanarak herhangi bir video kamerayı nasıl tetikleyip video almasını sağlayabiliriz yani herhangi bir video kamerayı söküp arduino ile bağlantısını nasıl yapabiliriz pek bilgim olmadığı için ve internette düzgün bir kaynak bulamadığım için bu başlığı açtım yardımcı olabilecek veya yol gösterecek birisine ihtiyacım var.
  • şimdiki kamera sıstemlerınde dıgıtal kayıt devresı bunu karar verıyor kayıt etmeye, kamera ustunde bır sıstem yok, goruntude bellı bır alanda oluşan hareket ıık değişimlerini kayıt devresı farkederek kayıt yapıyor ortama
  • kamerayı çalıştıran tuşa kısa devre yaptırabilirseniz mikroişlemci ile kamerayı yönetebilirsiniz.

tuşa elektriği yöneterek basabilmek için röle kullanabilirsiniz ama çok fazla tuşu idare etmeniz gerekiyorsa zor olur.

daha basit olanı, tuşlara kablo lehimleyip gnd yada gerilim verdiğinde kameranın fonksiyonları çalışıyormu? buna bakmanız lazım. diyelim 10 tane tuşu idare etmek gerekiyor, bu çözümle uğraşmak daha mantıklı bir seçim olur.

video kamerayı sökmekten kastın ne bilmiyorum, cevabı ona göre yazdım
  • aynen doğru anlamışsınız cevap için teşekkürler herkese vazgeçtim yapmaktan. :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.