• Arkadaşlar engelden kaçan robot yaptım voltaj düşüren alet var denemeleri onunla yapmak istiyorum boşuna pil parası kaçmasın. Onun için o aletin + bacağını , motor sürücünün (l293b) 8. Pinine bağlıyorum fakat arduinoyu nasıl beslicem bilemedim ? O 8. Pinden bir kablo arduinonun VIN yazan yerine çeksem olur mu ?
  • DC girişine 12v'a kadar, VIN pinine de 5v'a kadar verebilirsin.

Motor ve arduinoyu aynı kaynaktan beslersen motorun ani hareketlerinde kesin reset atar. Ayrıca şu l293, l298 iyi sürücü değil bunlar.

Son yaptığım uzaktan kumandalı arabada tb6612fng kullandım ve motoru ayrı kaynaktan besledim. Ne aşırı ısınma var ne reset.
  • @amenofis karıştırdınız herhalde Arduino üzerinde bulunan Vin pini, Arduinonun jack girişine bağlı bir pindir. tek fark uno kartı için diyorum jack girişinde diyot ile tesr bağlantıya karşı koruma sağlanmış olmasıdır bu yüzden jack girişine 9 ile 12v arası uygulanabildiği gibi VIN pinine de aynı aralıkta v uygulanabilir +- tesr bağlanmama şartı ile
  • Hocam yani arduinoya güç vermek için motor sürücünün 8. Pinden kablo çeksem VIN pinine olur mu ? (Motor pininin 8. Pine gücü voltaj düşüren bir alet var onunla veriyorum . O aletin artısını 8. Pine bağlıyorum )

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.