ESP 8266 Wifi Node MCU SSID ve Pasword dışardan verme
  • Herkese merhaba , internette yaptığım tüm araştırmalarda bir Wifi cihazına ilk olarak dışardan bir SSID ve Paswordu verme konusunda hiç bir uygulama yada nasıl yapılabileceğine dair bir bilgi bulamadım.
    öncelikle kendim daha çok otomasyon sistemleri ve ev otomasyonunda Amazonun Alexa ürününü kullanıyorum. Burda sesle evdeki cihazlara hükmetmek mümkün. hazır ürünlerde şöyle bir uygulama var . androit bir aplikasyonla geliyorlar ve ilk açıldıklarında bu aplikasyona bağlanıyorlar . burda siz kendi evinizin ssid ve paswordunu girerek ürünü kendi networkünüzle haberleşebilir hale getiriyorsunuz.

benim yaptığım tüm uygulamalarda ben amazonla haberleşebiliyorum , işimi yaptırabiliyorum ancak ürünü tam hale getirmek için mutlaka bu özelliği de eklemem lazım. konuyla ilgili bilgisi olan yada elinde kaynak doküman bulunan arkadaşların paylaşmasını rica ederim.
  • Teşekkürler kütüphaneyi inceleyeceğim.

• vermiş olduğu çok yararlı linkden ötürü sn Okomana teşekkürler . kütüphane ufkumu açti.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.