3d yazıcı Arduino yandı
  • Hayırlı ramazanlar arkadaşlar. Ben abbas 3d yazıcı yapıyorum da projem var. 2 kere arduino yaktım. Her bağlantıyı tamamiyle yaptım. Marlin i de yükledim. İlkinde motor sürücüler ve arduino yandı. Neyse yeni arduinoyla denedim. Adım adım gittim bu sefer. Önce x ekseni sonra ya sonra z yi taktım. Denedim motorları. Extruderi, endstopları ve hotendi de denedim sıkıntı yok. Tüm motorları bağladım. Önce usb ile bilgisayara bağladım yazıcıyı. Repetier ile son kez deneme yapayım dedim. Güç kablosunu da taktım. Motoru falan hareket ettirdim. En son extruderi denemeden duman çıktı arduinonun regülatörü yandı. Regülatörü değiştirdim ama yanlış yaptığım kısmı anlamadım.
  • Motor sürücüleri ters takıyor olabilir misiniz ? ya da sürücü kartında komple problem olabilir , onu değiştirip denediniz mi hiç
  • Bağlantıları tekrar tekrar kontrol ettim sıkıntı yok. Sürücü de normal takılı. Kaldı ki normal 2 motoru takıp aynı anda test ettim açık kaldı arduino hiçbir sıkıntı olmadı. Ama tüm motorları ve bağlantıları takınca regülatör yandı. Biraz bakındım da d1 diyodunu rampstan çıkar yazmışlar. Onu nasıl yapacağımı bilemedim.
  • abbasın sayfası var facebookda orayada sordun mu
  • Bilmiyordum orayı baktım da satış yapan bir sayfa var sadece
  • arduıno kolay kolay yanmaz ama ters veya yuksek voltaj verılmısse cok hızlı da yanar. herseyı kontrol edın adım adım gıdın tekrar tekrar kontrol edın hıc bır seyden emın olmayın herseyı olcun. satın aldıgınız yerden de yardım ısteyın madem yerlı urun tercıh ettınız bır faydaları olsun sıze

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.