Bu motor encoderli mi?
  • Motorda 4 kablo var 9v dc motor A B ve - yazıyor kablolarda direksiyon seti yapmak istiyorum encoderi direksiyon gibi kullanmak istiyorum kodlar hazır normal encoderlerde çalışıyor ben bu motorda nasıl çalıştırabilirim
  • Evde kendim encoder yapabilir miyim?
  • hıcbır fıkrımız yok. motor uzuerınde yazılar varsa ınternette aramayı deneyın. söktüğünüz cihaz neyle ılgılıyse encoder gerektıren bır cıhazsa belkı vardır.
  • Hocam galiba kasetli oto radyosunun motoru. Araştırdım yok bir şey internette bulamadım. Hocam motorun üst kısmında elektronik devre var. Bacakları şu şekilde A B - ve bir şey yazmayan uç var toplam 4 tane 9v motor 9v versem a b ucundan arduinoya zarar verebilecek bir sinyal gönderir mi ki?
  • 9v herturlu yakar arduınoyu yapmayın. sacma sapan motorlarla ugrasmayın. ne oldugu bellı bırsey alın surucu devresı ıle beraber onu kullanın. sonra diğer yamukları duzeltırsınız kullanırsınız. once dogrusunu ogrenın 5tl de butce ayırın yanı kendınıze .
  • Youtube'da greatscott adında bir herif var, böyle bir proje yapmıştı, detaylı olarak anlatıyor motoru encoder olarak kullanmayı.

işte video burada:

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.