Arduino ile Eczane Robotu
  • Merhabalar.Ben Elektrik elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Tez olarak hocamın da önerisi ile Eczane robotu yapmak istiyorum.Bu robot bilgisayarda oluşturduğumuz Bir arayüz ile ilaçları sisteme girince otomatik hazırlayıp sepete doldurması gerekiyor.İnternette EBOT olarak örneği var taslak oluşması açısından. Benim kafamı karıştıran kısım bilgisayar dan nası Bi program yazabilirim nasıl bir yol izlemeliyim?
  • ilaçların depo içinde bulundugu yerlerin iyi bir haritası hangi kat hangi koridor hangi dolap hangi raf hangi sıra gibi bir tanımlama bilgisayarda durur robot ıse verılen ılac ve hedef listesine göre hareket edip ilaçları toplamasını sağlar.
  • Videoları izledim aklımda fikir oluştu ama pek bilgim yok hangi programla yapabilirim böyle bir arayüzü ?Teşekkür ederim bu arada geri dönüş yaptığınız için
  • aklıma geldi vending machine yani şatış otomatlarındaki yontemle ılacı toplarsınız yapmanız çok kolay olur sade bir motor ve spiral ile ilgili ilacı sectırıp motoru dondurun ılac dokulsun cok kolay olur uygulaması.

• Peki o ilaçların bilgisayardan girildiği ilk an için visual studuio ile arayüz hazırlayabilir miyim pek Bi bilgim yok ta
  • hazırlayabilirsin o kısma biz karışmayız.
  • Tamam teşekkür ederim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.