Servo motor kablosunu kaç cm uzatabilirim
  • Merhaba , servonun kablosunu toplamda 1 metre yapmak istiyorum. Acaba metre arttıkça voltaj dağılırmı. Dağılıyorsa direnç eklemek mümkün mü. Ne yapmam gerekir
  • Birde servo motor a ara sıra voltaj gidiyor sanki . Ben komut vermediğim halde 1 derece ileri gidip 1 derece geri geliyor gibi . Yardımınız için teşekkür ederim.
  • servo motorlar pwm dalga şekli uretılerek çalışıyor sinyal genliği dijital seviyede olması gerekir yani5v civarı ama bu 3v olsada servo motor bundan fazla etkılenmez 1mt uzunlugunda kablo fazla(!) sorun çıkarmaması lazım, kabloyu blendaj kılıflı seçersenız sorun çıkmaz. topraklama iyi olsun.

servodaki kıpırtılar yazılımdaki kodlardan kaynaklanabilir yada kablo temassızlıklarından kötü bağlantılardan olabilir yada servonun hareketsiz kaldığı aralıktaki değerler çok limitteyse git gel ve titremeler olabilir
  • Cevap yazdığınız için teşekkür ederim .
    1mt uzun fakat yine de Uzun vadede sorun çıkarmaz mi. Doğru mu anladım .
  • 3d plastik yazıcılarda 50-60cm kablolar oluyor orada sorun olmuyor topraklama ıyı bağlantı veya konnektor ve ıyı bır programlama şart sorun herzaman çıkabılır gevşek davranmayı uretımde. evde masa ustunde çalışırken belki sorun çıkmaz ama yanında elektrıklı supurge veya vantılator çalıştırınca cıkabılır yada endustrıyel ortamda veya otomotıvde sorun cıkabılır.
  • Teşekkür ederim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.