Arduino Mega2560 Usb Sorunu (Çözüldü)
  • Merhaba mega2560 kısa devre olmuştu. Usb görmesime rağmen program yüklenemedi hatası veriyordu. Ben de Ch340 çipini değiştirdim. Ama sorun halen devam ediyor.

Daha sonra arduino Uno ile arduino as ısp yöntemiyle mega2560`a bootloader attım, normal şekilde sorunsuz attı. Ama halen usb ile program atamıyorum.

Ne yalmam gerekli sizce?
  • Com porta baktığınızda ne görüyorsunuz acaba , bir lehimlediğiniz ch340'ı doğru bir şekilde tekrar lehimlediğinizden emin misiniz hocam ? Kısa devreden dolayı giriş katında ki regülatör gibi elemanlarda zarar görmüş olabilir.
  • Comportta gözüküyor. 5v voltaj regülatörünü de söküp denedim yine aynı. Sanırım sıkıntı atmega 2560 da.
  • bootloader atabildiğinize göre yani harici bir programlayıcı ile programladığınızı belirtmişsiniz. Atmega da sorun olsa onu yapamazdınız ki. Regülatörü söküp denerseniz zaten çalışmaz.
  • Benim regülatörden kastım ams1117. O sökük durumda şuan. Elimde ch340 usb modül de var. Onla tx rx den programlamayı denicem.
  • Sorunu çözdüm arkadaşlar. Öteki ch340 ın bir bacağı yukarıda kalmış lehim değmemiş,

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.