telefon ile ardunioya kablosuz bağlı vericiler üzerindeki röleyi kontrol etme
  • merabalar. Öncelikle yapmak istediğim projeyle ilgili ön bilgi vermek istiyorum. Bir tane santral olacak ve iki tane de kitimiz olacak bu kitler üzerinde 1 adet röle bulunacak. santral ve kitler arasında kablosuz veri iletimi yapılacak. rölelerin enerjilenip enerjilenmeme bilgisi android bir telefondan santrale yine kablosuz aktarılacak.
    şimdi araştırdığım kadarıyla ardunio ile yapmam için; hem kit için hemde merkez olarak belirlenen nokta için ayrı ayrı iki tane arduino kullanmam gerekiyor. şimdi bu arduinolardan birini santral gibi düşündüğümde kitlerden hem bilgi alacak hemde kitlere bilgi verecek aynı zamanda telefon ile rf üzerinden bağlantı sağlayacak. bunun için merkez olarak belirlediğiö arduinoda farklı farklı iki tane alıcı mı kullanmam gerekiyor yoksa merkez olarak belirlediğim arduinoda tek alıcı üzerinden telefon ve kitlere veri alıp gönderebilir miyim ?
  • 1 tane santrale + diğer 2 tane abone için de 2 arduino gerekir. toplam 3 arduino
  • onda hemfikiriz. ben sadece modül olarak kullanılacak alıcı ve vericilerin olayını anlamadım kit ve santal arasında bilgi alışverişi olacak. bunun için hem kite ve santrale hem alıcı hemde vericiyimi koymalıyım. aynı zamanda telefon ile santral rf ile haberleşsin istiyorum telefon içinde santrale alıcı mı koymalıyım yoksa verici mi ? yada tüm bu bağlantıları santrale koyacağım tek bi alıcıdan sağlayabilir miyim ?
  • rf te santrale bir tane alıcı koyabılırsın aboneler santrale her verı yolladıgında once ve hangisini gucu yuksekse onu alır diğeri kaybolur yada hiç birini alamaz cunku kanal diğer verıcı tarafından bastırılmış olur. yollamadan once kanalı dınleyıp sınyal yoksa verı basman lazım aboneden yada aboneler alıcı olarak kanalı dınler santral tek tek herbısıne rf sınyal gonderıp durumunu sorgular ve abone kendı id sinden verı soruluyorsa ona cevap verır.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.