c# da arduino çıkış konrolü olur mu
  • merhaba arkadaşlar c# ile seri haberleşmeyle mesafe sensörüne bağlandım değerleri okuyup textbox a yazdırdım. Fakat benim yapmak istediğim şey şu mesafe sensöründen aldığım değere göre röle ye komut vermek bunu nasıl yapacağım seri haberleşme de iki kere veri gönderemiyorum sanırım ya da c# da arduino nun pinine değer gönderebilir miyim nette .çok fazla kaynak bulamadım bununla alakalı
  • seri haberleşmeyi başarmışınız, arduinoya seriporttan komut yollayınca röle çekecek komutu yazın olsun bitsin
  • arduino da bu kontrolü sağladığımda yani röleyi belli değere göre kapatıp açtığımda c# da programı kapatsam bile yani seri haberleşmeyi bitirsem dahi hala rölenin çalışması sorunu var
  • Serial.available() ile seri iletişim var mı kontrolü yapılabilir bence böylece iletişim kopunca röleyi varsayılan değere çekersiniz
  • Serial.available() yeni gelen karakter olup olmadığını kontrol eder. İletişimin devam edip etmediği arduino tarafında anlaşılamaz.

C# programı kapanırken bir kapanma komutu gönderebilirsin. Bu komut gönderdiğin diğer verilerle çakışmayacak birşey olmalı.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.