Bu projeyi nasıl yapabilirim?
  • Bir tane elektronik cihaz tasarlamak istiyorum. Yaptığım bu elektronik cihaza telefonumdan sms yoluyla veya internet yoluyla bir tane mesaj atıp, o mesajı, yaptığım cihazın içindeki mikrodenetleyiciye okutabilir miyim? Nasıl okutabilirim? Bütçem sınırlı o yüzden pahalı cihazlar alacak gücüm yok. Bunu en ekonomik şekilde nasıl yapabilirim?
  • arduino + gsm modülü ile yapabilirsiniz.
    android telefonunuz varsa, arduino mega adk ile de yapabilirsiniz.
    gsm modülünde dikkat edeceğiniz şey, yurt dışından sipariş edeceğiniz gsm modüllerinde imei problemi yaşayabileceğiniz ihtimali.
    arduino ile gsm örneklerine bakarsanız örneklere ulaşabilirsiniz.
    sera otomasyon sistemlerinde bu yapılar kullanılıyor. hazır olanlarını da inceleyebilirsiniz.
  • Teşekkür ederim hocam :)
  • eğer gsm modulunde zorlanırsan bir fct cihazı da kullanabilirsin. kolay bulunuyor ve gsm modüllerine göre daha ucuza gelir.

Önn olarak

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ofis-malzemeleri-telefon-santrali-mobix-50-mobix-60-fct-simlock-fct-teknik-servis-160324626/detay

mobix in bir cihazı var seri port çıkışı var üzerinde at komutlarını destekliyor. çok rahat bir şekilde kullanabilirsin projende. ( Not : ilandaki cihazı ben satmıyorum örnek olsun diye gösterdim maaliyeti de ucuz. )

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.