Günün belirli saatlerinde işlem yaptırmak
 • Merhabalar,

  Elimde Arduino Ethernet var ve Program V1.0.2
  Günün belirli saatlerinde belirli röleleri çektirceceğim fakat
  yazılım kısmı için DataTime gibi bir kütüphane buldum ancak açıklamaları okuduğum halde BYTE
  geçen bir kısmı kabul etmiyor hata veriyor.

  Bu iş için bir çözüm var mı acaba ya da kütüphanesiz bir çözüm?
 • Merhaba,

  Kütüphane versiyonu eski olabilir. http://playground.arduino.cc/Code/Time 'dekini mi indirdiniz? Onu indirmişseniz çalışması için bir de https://bitbucket.org/bjoern/arduino_osc/get/tip.zip indirmeniz gerekiyor. Bunlar ayrı çalışmıyor.

  Kütüphanesiz çözüm var. İnternette bir saat servisinden saati çekip, o saat şu olduğunda bunu yap diyebilirsiniz ama uygun formatta data çekecek yer bulmak kütüphane kullanmaktan daha zor olabilir.

  Siz yukarıda yazdıklarımı deneyin, yine çalışmazsa kodlarınızı paylaşın, kodlarınızda hata var mı diye bakalım. Yoksa 2. çözümü uygularsınız.
 • Gerçek zamanlı saat modülü var, farklı bir çözüm olabilir
  https://www.sparkfun.com/products/99
 • Teşekkürler Ahmet Bey tavsiyeniz işe yaradı,çok teşekkürler,ardından TimeAlarm.cpp içeriğindeki örnekle amacıma ulaştım Ardından bir problemle daha karşılaştım; -C:\arduino-1.0\libraries\TimeAlarm\TimeAlarm.cpp:268: error: 'millis' was not declared in this scope- Çözümü ise; Belgeler>Arduino>Libraries>TimeAlarms.cpp dosyasını "birşekilde"(ben sağ tıklayıp düzenle diyerek açtım ancak bazı bilgisayarlarda açılmayabilir bunun çözümü de c++ derleyicileri olabilir) açıp, "#include < WProgram.h >" satırını "#include < Arduino.h >" ile değiştirmektir. Not:Çözüm alıntıdır. Benzeri projelerle uğraşacak arkadaşlar için çözümü de kendimce açıklamaya çalıştım. Ayrıca başlık olarak açılsa iyi olur tahminimce. Emre Bey çok sağol o da yine bu sitede benzerini kendimizinde yapabileceği bir devre sanırm. http://arduinoturkiye.com/ds1307-ile-gercek-zaman-saati-rtc-yapimi-ve-arduino-ile-kullanimi/ Yine enerji kesilmesi veya saatin stabil çalışmasını sağlayan bir devre olmalı.Bunu da sisteme ekleyeceğim, yine karşılaştığım problemleri ve çözümleri bu forumda açıklarım. Teşekkürler ilginiz için, İyi çalışmalar :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.