megayı pc klavyesi gibi kullanmak
 • arkadaslar merhaba;
  elimdeki arduino mega 2560 a butonlar baglayip atayacagim tus kombinasyonlari ile klavye gibi pcye veri gondermek istiyorum.. arduino kutuphanesinde keyboard diye bir lib var.. fakat megada calismiyor herhalde... bu konuda bana yardimci olabilecek var mi ?
  tesekkurler...
 • http://arduino.cc/en/Reference/MouseKeyboard
  http://playground.arduino.cc/Main/PS2Keyboard
  örnekleri mega ile çalışmadı mı?
  pin bağlantıları haricinde bir değişikliğe gerek kalmamalı.
 • sevgili kaan;
  tsk ederim cevap icin ama aradigim bu degil...ben anlatamadim galiba.. su videoya bakip aciklamalar kismindaki sayfadaki olayi izah edebilir misin ?
  istedigim bu tam olarak...
 • Ben klavye emülasyon örneklerinde usb host shield ve ps2 konnektörü kullanıldığından bir sıkıntı görmemiştim.
  http://www.vladcazan.com/electronics/arduino-keyboard-emulator
  buradaki örnekde ATmega8U2 işlemcili modellerde bu işlemciye yeni firmware yükleyerek bunun yapılabildiği gösterilmiş.
  bende ATmega8U2 işlemcili arduino olmadığından deneyemiyorum.
  firmware'i değiştirmek yerine usb host shield ile yapmak daha mantıklı bence.
  burada yeni firmware ile arduino'nun bir plug and play usb klavye olarak tanıtılıp ve kullanılmasını sağlamışlar. yeni firmware'in kısıtlarının iyi öğrenilmesi lazım.
 • sevgili kaan;
  evet bende oyle birsey demenden korkuyordum.. firmware falan yukleyecek durumda degilim. peki usb host sheild i bana gonderebilir misin?
 • ps2keyboard olmuyor.. devamli derleme hatasi aliyorum... ya desteklemiyor mega ya da eksik birseyler var..
 • http://www.robitshop.com/#action=productPanel&id=16
  Bu shiled'dan veya alternatif bir usb host shield'dan alman lazim. Bundan sonrasi kolay.
  Derleme hatasi arduino derleyicisinin versiyonundan kaynaklaniyor olabilir. 1.0 versiyonu ile test etmelisin. Derleyici acisinsan Mega kodu ile uno kodu arasinda fark yok. Ps2 ile ugrasman cok verimli olmaz, kalmadi artik takilacak pc. usb ile ilerle.
 • kaan hocam;
  zaten usb benim derdim.. ps2 ile ugrasmak istemiyorum.. sheild aldiktan sonra bir anlami yok benim icin... istedigim tam anlasildimi bilmiyorum...
  arduino usb den bagli olacak, uzerine bir kac push buton baglayip pc ye istedigim tus kombinasyonlarini USB ÜZERİNDEN gonderecem...
 • ATmega8U2 işlemcili bir arduino'n olmadan ya da usb shield'in olmadan bunu yapabilmen pek mümkün değil. yapabilirsin belki de makül olmaz :)
  buradaki espiri, ATmega8U2 işlemcili arduinoların firmware'leri değiştirilerek sisteme plug and play cihaz olarak gösterilebilmesi, bununla da klavyeymiş gibi davranabilmesi.
  ftdi ile sisteme bağlanan bir arduino'ya bunu nasıl yapabilirsin önce bunu araştırmalısın.
  ben böyle bir şeyi hiç yapmadım, o yüzden atmega328 ve türevi işlemcili ftdi chipli arduino'da bu nasıl yapılır bir şey diyemeyeceğim.
  başarılar.
 • Sevgili kaan, cok tsk ederim cevaplarin icin. Normal klavye surucusu ile yapmaya karar verdim....
 • yapmak istediginiz sey icin v-usb ozelligi tasiyan mikroislemciye sahip bir arduino kullanman yeterli. ben leonardo kullaniyorum. bazi modeller uygun olmasa da bagimsiz gelistiriciler modele ozelligi eklemis olabiliyor, sanirim uno da boyle bir durum vardi.

  usb host shield usb arabirimi kullanan cihazlari anlamak icin kullaniliyor, bilgisayarin arduinoyu herhangi bir usb cihazi (klavye, fare, barkod okuyucu vs) taniyabilmesi icin mikroislemcisinin uygun olmasi gerek. usb host shield sadece klavyeden yazilan tus vuruslarini gorebilir eger tus vurusunu bilgisayara gondermek istiyorsaniz uygun bir arduino modeli secmelisiniz.

  yani kisaca demek istedigim usb host shield ile bilgisayara tus vurusu gondermenin bir alakasi yok.
 • merhaba, konuyu hortlatmak gibi olacak ama bu proje ne oldu? banada lightrrom ve photosop için color kontrol yapacak bir sistem lazım. https://youtu.be/68n95wA3mas örnekte olduğu gibi

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.