• Linkteki, Gprs ve gps özellikli modül ile kendi üzerinden aldığı gps verisini yine kendisi aracılığı ile http web sitesine göndermek istiyorum, bu modül ile bu yapılabilir mi bilgisi olan paylaşabilir mi ?

  http://www.robotistan.com/sim808-gsmgprs-gps-modulu
 • Evet yapabilir, GSM/GPRS modül içerisinde dahili bir GPS chipset bulundurur. Extra AT komutları ile GPS konum dataları aktif edilir böylece hem GPS datası alıp hemde gönderebilirsin. Fakat burda şunu belirteyim, linkteki ürün başlı başına bir üründür yani çalışması için çevresellerine ihtiyaç duyar bir shield değildir. Bunu alırsan buna ait bir devre kurman gerekecektir.
 • çevreselleri derken, sim kart yuvası ve gsm ve gps antenden mi bahsediyorsunuz ?
  Aşağıdaki linkteki gibi kablo leğimleyerek breadbord üzerinde yapılabilir mi ? Bu modülden önce sim900 modül aldım aynısını yapmaya çalıştım fakat olmadı, netlight ledi yandı fakat ftdi kartı ile ne gönderdiysem bana cevap vermedi, hatta gönderdiğim datayı geri gönderdi. :(

  http://images.elektroda.net/49_1302518819.jpg
 • Evet onlardan bahsediyorum, haberleştirememen normaldir çünkü bu tip ürünlerin TTL seviyesi 1.8V dur yani çıkışı 3.3V veya 5V olan sistemlerle çalıştırabilmek için seviye dönüştürücüler kullanılmaldır. Kabloyla lehimleme konusuna gelince ne kadar sağlıklı olur bilemem fakat teorikte mümkün.
 • Gsm Sheild ile bir web siteye veri göndermeyi yapabildiniz mi? Yardımcı olabilir misiniz?
 • Sercan hangi shieldi kullanıyorsun ?
 • Modül sim800. hemen datasheetini bul. hatta youtube sim800 yazsan 500 tane örnek çıkar bir göz at

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.